SON DAKİKA
Anasayfa / Sağlık / Sağlık Personelinden DEÜ Hastane Yönetimine çağrı

Sağlık Personelinden DEÜ Hastane Yönetimine çağrı

14.11.2020 09:05 | Son Güncelleme: 14.11.2020 09:08
Pandemi sürecinde yoğun iş temposu yaşayan Dokuz Eylül üniversitesi’nde görevli sağlık çalışanları sorunlarının çözümü için hastane yönetimine...

Sağlık Personelinden DEÜ Hastane Yönetimine çağrı

Pandemi sürecinde yoğun iş temposu yaşayan Dokuz Eylül üniversitesi’nde görevli sağlık çalışanları sorunlarının çözümü için hastane yönetimine çağrıda bulundu.

Sağlık çalışanları olarak 10 kat fazla koronavirüse yakalanma riski olduğunu ve yeteri kadar riskleri engelleyecek tedbirlerin alınmadığını belirten Birlik Sağlık Sen, İzmir Tabip Odası, SES DEü İşyeri Temsilciliği, Türk Hemşireler Derneği İzmir şubesi, Türkiye Sağlık İşçiler Sendikası, Eğitim Sen 3 Numaralı şube hastane yönetimine çağrıda bulundu. Maddelerle sıralanan paylaşımda ilk çağrı koronavirüs önlemleri konulu oldu. İhtiyaçların ve tedbirlerin yeterli olmadığı belirtildi. Temel isteklerinin covid-19’un meslek hastalığı olarak kabul edilmesi olduğunu söyleyen sendika ve odalar hem korona riskimiz yüksek hem depremzedeyiz dedi. çalışma dışı zamanın arttırılması, özel izinlerin planlanıp, özlük haklarına gelen sınırlandırmaların kaldırılması gerektiğininin altını çizdi.

İzole Kreşler Açılmalı

Sendika ve odalar pandemi döneminde okul ve kreşlerin kapalı olmasının sağlık çalışanlarının çocuklarına fazla zaman ayırmasına neden olduğunu, izole kreşlerin tekrar açılması gerektiğini savundu. Benzer şekilde ailelerinde evde bakıma ihtiyaç duyan hasta yakını olan sağlık çalışanlarının esnek izin sürelerinden faydalabilmesi ve istihdamın bu esneği sağlayacak şekilde yapılması talep edildi. çalışma sürelerinin yeniden düzenlenmesi, tüm personelin dönüşümlü çalışması buna uygun istihdam yapılması, ekonomik ve sosyal hakların sağlanması istendi. Güncellenen bilgilerin hastane tarafından şeffaf yapılması, temsilciliği olan tüm meslek örgütleri ve sendikaların yetki ayrımı olmadan bilgilendirilmesi, toplantı düzenlenmesi talepler arasında yer aldı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Kaynak: BSHA

YORUMLAR 0
2 + 9 =‘Boyun düzleşmesi’ çağın hastalığı oldu!

‘Boyun düzleşmesi’ çağın hastalığı oldu!

Her 100 bebekten 6'sında besin alerjisi var

Her 100 bebekten 6'sında besin alerjisi var

AK Parti Bursa İl Başkanı gençleri aşıya götürdü

AK Parti Bursa İl Başkanı gençleri aşıya götürdü

REKLAM
Bakan Koca aşılamada son durumu açıkladı

Bakan Koca aşılamada son durumu açıkladı

Sakarya’da Başkan Yüce’den aşı çağrısı

Sakarya’da Başkan Yüce’den aşı çağrısı

Dünya Sağlık örgütü’nden kanser açıklaması

Dünya Sağlık örgütü’nden kanser açıklaması

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Siyaset Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com