SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Sağlıkçılardan 'Sesimizi Duyun' çığlığı

Sağlıkçılardan 'Sesimizi Duyun' çığlığı

19.09.2020 13:30 | Son Güncelleme: 19.09.2020 20:16
Pandemi döneminde insanüstü çaba gösteren sağlık çalışanlarının sorun ve talepleri noktasında hiçbir çalışma yapılmadığını belirten Türk Sağlık Sen İzmir üni

Sağlıkçılardan 'Sesimizi Duyun' çığlığı

Pandemi döneminde insanüstü çaba gösteren sağlık çalışanlarının sorun ve talepleri noktasında hiçbir çalışma yapılmadığını belirten Türk Sağlık Sen İzmir üniversiteler şube Başkanı Osman Ata, 'Artık ümidimiz kırılmaya başladı. Sesimizi duyun artık' dedi.

Sağlık çalışanları adına verilen sözlerin iyi niyet temennisinin önüne geçmediğini anlatan şube Başkanı Osman Ata, artık sağlık personellerinin vaatlerin yerine gelmesiyle ilgili ümitlerinin kalmadığını savundu. Ata, 'Sağlık çalışanlarımız, işyerlerinde hastalardan, hasta yakınlarından ve idarecilerden baskı görüyor. öte yandan sağlık çalışanları sosyal ve kültürel açıdan bir sorun yaşıyor. Sağlık camiasının bugüne kadar gündeme taşıdığı sorunlar ne yazık ki çözüme kavuşmadı. Covid-19 döneminde dünyayı etkisi altına alan salgınla mücadele eden meslektaşlarımızın talepleri bir an önce karşılanmalıdır' dedi.

SAğLIKçILAR BEDENEN VE RUHEN YORGUN

Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Türk Sağlık Sen olarak sağlık çalışanlarının yanında yer olarak sorunları gündeme taşımaya devam edeceklerini anlatan Ata, şunları söyledi, 'Sağlık çalışanları hem bedenen yorgun, hem de ruhen yorulmaktadırlar. Personel yetersizliği nedeniyle iş yükü ve iş yoğunluğu artıyor. Bu da sağlıkçıyı yorgun düşürüyor ve enerjisini tüketiyor. Yaşanan haksızlıklar, sağlık çalışanlarının karamsarlığına ve ümitsizliğine neden oluyor. Sağlık çalışanlarının çalışma hayatı gün geçtikçe zorlaşmakta ve katlanılmaz bir hal almaktadır. Covit-19 ,şiddet, yoğun iş yükü ve sonu gelmeyen nöbetler nedeniyle çalışanlar tükenmişlik sendromu ile karşı karşıyadırlar. çalışanın emeğinin karşılığının verilmemesi, geleceğinin belirsiz, emekliliğinin sıkıntılı olması da çilenin bir başka adı olmuştur. çalışan memnuniyeti için hiçbir çalışma yapılmaması, konu çalışanın hakkına gelince düzenlemelerin sadece sözde ve iyi niyet temennisi olarak kalmaması nedeniyle çalışanların ümidinin de kırıldı. Sağlık çalışanları, işyerlerinde hastalardan, hasta yakınlarından ve idarecilerden baskı görmektedirler. Mesleki, sosyal ve kültürel olarak bu sorunların bir an önce çözülmesi gerekiyor. Bugüne kadar açıklamış olduğumuz sorunlar çözülmüş değil. Sağlık çalışanlarının beklentilerine cevap verilmiyor' diye konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Kaynak: BSHA

YORUMLAR 0
2 + 5 =Akşener; Uzay Programının içinde Yap-İşlet-Devret modeli var

Akşener; Uzay Programının içinde Yap-İşlet-Devret modeli var

Erdoğan, Türkiye'nin uzay programını açıkladı

Erdoğan, Türkiye'nin uzay programını açıkladı

Mecidiyeköy meydanı yenileniyor

Mecidiyeköy meydanı yenileniyor

REKLAM
Sivas'da deprem

Sivas'da deprem

Yerli parmak izi tanıma sisteminde son aşamaya gelindi

Yerli parmak izi tanıma sisteminde son aşamaya gelindi

Erdoğan, YöK Anadolu Projesi tanıtım toplantısına katıldı

Erdoğan, YöK Anadolu Projesi tanıtım toplantısına katıldı

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Oyun Oyna Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790