SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Sakarya'da PSB Anatolia 2021 Peyzaj Fuarı

Sakarya'da PSB Anatolia 2021 Peyzaj Fuarı

9.09.2021 09:30: | Son Güncelleme: 09.09.2021 10:25
Sakarya'nın Sapanca ilçesi Kırkpınar bölgesinde düzenlenen peyzaj ve bahçe fuarında yurtiçi ve yurtdışından gelen firmalar ürün tanıtımı yapacak.

Sakarya'da PSB Anatolia 2021 Peyzaj Fuarı

SAKARYA(IGFA)- Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Valiliği ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) tarafından 8-11 Eylül tarihleri arasında Sapanca ilçenin Kırkpınar bölgesinde gerçekleştirilecek olan& PSB Anatolia 2021 Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı'nın basına tanıtımı yapıldı. Fuarda yurtiçi ve yurtdışından gelen firmaların ürünlerini burada tanıtacağını söyleyen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak kaliteli üretim için ortaya koyduğumuz hedeflere her geçen gün biraz daha yaklaşıyoruz. Uzun vadedeki hedeflerimiz arasında Doku Kültürü Laboratuvarı’nda doku kültüründen elde edilen dış mekan bitkileri, sözleşmeli üretim modeliyle çiftçilerimize ürettirilecek. Doku kültürü, sektörde ağacın kalitesine doğrudan etki eden bir unsurdur. Bu yüzden üzerine ciddiyetle durulması gereken bir konu. Bu yolla üretilen ürünlerin yurt içi ve dışına satılmasını sağlayacağız” dedi. Yüce konuşmasında, Sakarya’nın peyzaj ve bahçecilik konusunda birimci sırada olduğunun da altını çizdi. Fuar Organizatörü Remzi Adıyaman yaptığı açıklamada, düzenlenen fuarın 60 dönümlük bir alanda gerçekleştirileceğini ve 200’e yakın stant açılacağını belirtti.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
7 + 1 =Erdoğan, Birleşmiş Milletler'den seslendi

Erdoğan, Birleşmiş Milletler'den seslendi

Danıştay'dan 'orjinal parça' kararı!

Danıştay'dan 'orjinal parça' kararı!

Denizde çalışma  koşullarına uyum eğitimi

Denizde çalışma koşullarına uyum eğitimi

REKLAM
İstanbul semalarında TEKNOFEST vakti!

İstanbul semalarında TEKNOFEST vakti!

6 bilim insanı TÜBA-TEKNOFEST'te ödüllendirildi

6 bilim insanı TÜBA-TEKNOFEST'te ödüllendirildi

Kıtalararası geçişe hazırlanıyor

Kıtalararası geçişe hazırlanıyor


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com