SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Satın alma sahiplen

Satın alma sahiplen

4.10.2021 10:30:
İzmir'in Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü'nde CHP, AK Parti ve İYİ Parti Meclis üyeleri ile bir araya gelerek can dostlar 'satın alma, sahiplen' mesajını verdi.

Satın alma  sahiplen

İZMİR(İGFA)-& & Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa& İnce, 'Can dostlarını satın almayın sahiplenin' mesajını vererek& Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyesi ve Hayvan Hakları Komisyon Başkanı Ferda Demirbaş, AK Parti Meclis üyesi ve Hayvan Hakları Komisyon üyesi Sadık Soykan, İYİ Parti Meclis üyesi ve Hayvan Hakları Komisyon üyesi Gizem Albaş ile bir araya geldi.

Sokak dostları bizler gibi yaşam hakkına sahipler, bende evimde dört kendi besliyorum diyen Başkan İnce,& “Eşim Nilüfer ile birlikte bahçemizde dört kedi besliyoruz. önceden bahçemizde Rottweil cinsi ‘Kral’ adında bir köpeğimiz vardı. Onu kaybettikten sonra bir süre hayvan& bakamadık. şimdi dört tane kedimiz var. Evimizin neşesi oldular. Can dostlarımızla birlikte yaşamak zorundayız.& İçinden geçtiğimiz pandemi sürecinden onlar da çok etkilendi. Bakım, tedavi, beslenme ve barınma ihtiyaçlarını bir şekilde karşılayabiliriz fakat bizlerden en çok sevgi görmek istiyorlar. Onlara sevgimizi verirsek dostlukları paha biçilmez olur. O yüzden sokakta yaşayan can dostlarımıza sahip çıkalım. Güzelbahçe Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı’nda& uğrayıp sizlerde can dost sahiplenebilirsiniz. Satın almayalım sahiplenelim” dedi.

'BARINAKTAN üCRETSİZ SAHİPLENELİM'

Hayvanlar için toplanılan bu önemli günde konuşan& AK Parti Meclis üyesi Sadık Soykan, ’’Bunlar sokakta yaşayan can dostlarımız güzel ya da çirkin gözüyle bakmadan& onlara sevgimizi göstermeliyiz. Eğer bir can dostu istiyorsak satın almayalım, Güzelbahçe Belediyemizin barınağından ücretsiz sahiplenelim’’dedi.&

Güzelbahçe Belediyesi geçici Hayvan Barınağı’nda Ocak-Eylül ayları arası; 668 kısırlaştırma (kedi-köpek), 571 kuduz aşısı, 1285 iç-dış parazit aşılaması, 29 harici operasyon, 951 can dost tedavi edildi, 24 Can dostta sahiplendirildi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
6 + 9 =ANKET

Hangi takımı tutuyorsunuz?
 İstanbul'da kuvvetli lodos: 4 ölü, 19 yaralı!

İstanbul'da kuvvetli lodos: 4 ölü, 19 yaralı!

Karayollarında zorunlu kış lastiği uygulaması yarın başlıyor

Karayollarında zorunlu kış lastiği uygulaması yarın başlıyor

İstanbul'da lodos fırtınasında 33 çatı uçtu

İstanbul'da lodos fırtınasında 33 çatı uçtu

REKLAM
Pençe Yıldırım'da teröristlerin inlerine girildi

Pençe Yıldırım'da teröristlerin inlerine girildi

Mardin'de terör operasyonu: 45 gözaltı

Mardin'de terör operasyonu: 45 gözaltı

Türkiye de 5 ülkeye yasak getirdi

Türkiye de 5 ülkeye yasak getirdi


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com