SON DAKİKA
Anasayfa / Ekonomi / Şişecam, ihracat lideri oldu

Şişecam, ihracat lideri oldu

26.09.2021 16:28 | Son Güncelleme: 26.09.2021 18:59
Şişecam, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen 'İhracat şampiyonları' ödül töreninde 'çimento, Cam, Seramik ve Toprak ürünleri' kategorisinde ihracat lideri ödülüne layık görüldü.

Şişecam, ihracat lideri oldu

İSTANBUL (İGFA) - Şişecam, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen İhracat şampiyonları ödül Töreni’nde “çimento, Cam, Seramik ve Toprak ürünleri” kategorisinde Türkiye’nin ihracat lideri olarak ödüle layık görüldü.

Şişecam, 2020 yılında 4,9 milyon ton cam, 2,2 milyon ton soda ve 4,1 milyon ton endüstriyel hammadde üretimi yaparak, cam sektörünün toplam ihracatının yüzde 30’unu gerçekleştirdi. şişecam’ın tüm faaliyet alanlarında Türkiye’den gerçekleştirdiği ihracatı yürüten şirketi şişecam Dış Ticaret, Türkiye genelinde “çimento, Cam, Seramik ve Toprak ürünleri” kategorisinde ülkemizin en büyük ihracatçısı ve sektör birincisi oldu.

Şişecam Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Güralp, şişecam Dış Ticaret adına ödülü Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ve TİM Başkanı İsmail Gülle’den aldı. Pandemi döneminde küresel ölçekte oluşan sıra dışı koşullara rağmen girdi verdiği lokomotif sektörlerin büyümesini destekleyecek yatırımlarına, katma değerli ürünleriyle iç-dış talebi karşılayarak büyümeye ve ihracata aralıksız devam ederken güçlü mali yapısı sayesinde yatırımlarına ara vermeden devam eden şişecam, faaliyet döneminde 1,9 milyar TL tutarında yatırım yaptı.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
8 + 8 =Helikopter kiralamada artış

Helikopter kiralamada artış

Erdoğan: 'Kazan-kazan temelinde ilişkilerimizi ilerleteceğiz'

Erdoğan: 'Kazan-kazan temelinde ilişkilerimizi ilerleteceğiz'

Dolar'da yeni rekor: 9.30!

Dolar'da yeni rekor: 9.30!

REKLAM
Motorine 23 kuruş zam!

Motorine 23 kuruş zam!

AR-GE'de uzaktan çalışma 2022 sonuna uzatıldı

AR-GE'de uzaktan çalışma 2022 sonuna uzatıldı

Küresel iflaslar 2022'de yüzde 15 artacak

Küresel iflaslar 2022'de yüzde 15 artacak


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com