SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Tabipler O Akademik Kadro İlanının İptalini İstedi

Tabipler O Akademik Kadro İlanının İptalini İstedi

2.06.2020 00:30: | Son Güncelleme: 2.06.2020 00:34:
TTB, Sağlık Bilimleri üniversitesi'nin subjektif kriterler içeren ve akademik değerlere aykırı kadro ilanının iptal edilmesini istedi.

Tabipler O Akademik Kadro İlanının İptalini İstedi

TTB, Sağlık Bilimleri üniversitesi'nin subjektif kriterler içeren ve akademik değerlere aykırı kadro ilanının iptal edilmesini istedi

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi, Sağlık Bilimleri üniversitesi'nin 'kişiyi/kişileri tarif eden, subjektif kriterler içeren, akademik değerlere aykırı, kamu yararını ve liyakatı gözetmeyen' 20 Mayıs 2020 tarihli kadro ilanının iptal edilmesini istedi.

Konuyla ilgili olarak TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman'ın imzasıyla Sağlık Bilimleri üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl'e ve Yüksek öğretim Kurulu Başkanlığı'na (YöK) yazı gönderildi. ?Var olan yasal düzenleme ve yargı kararlarına rağmen Sağlık Bilimleri üniversitesi'nce 20 Mayıs 2020 tarihinde verilen öğretim üyesi ilanındaki şartların belirli adayı/adayları işaret ettiğinin çok açık olduğunun belirtildiği yazıda, öğretim üyesi atamaları için ilan edilen şartların o kadro için en uygun adayın seçilebilmesine olanak tanıması ve bu sayede o atamadan olabilecek en yüksek kamu yararının elde edilmesinin hedeflenmesi gerektiği hatırlatıldı.

LİYAKATI GöZETMEYEN

üniversite kadrolarına yapılacak başvuruların kamu yararı ile bağdaşmayan, kişiye/kişilere özgü kriterlere daraltılmasının kadrolara başvuru yapabilecek daha donanımlı ve yetkin adayların başvurusunu engellemek suretiyle kurumsal ve toplumsal ilerlemenin kamu eliyle engellenmesi anlamına gelebilecek sonuçlar doğurabileceğine yer verilen yazıda, 'Rektörlüğünüzden, kişiyi/kişileri tarif eden, subjektif kriterler içeren, akademik değerlere aykırı, kamu yararını ve liyakatı gözetmeyen söz konusu ilanın iptal edilmesini talep ediyoruz' denildi.

Kaynak: BSHA

YORUMLAR 0
9 + 8 =Vaka ve vefat sayısında artış!

Vaka ve vefat sayısında artış!

TBMM heyeti yangın bölgesine gidiyor

TBMM heyeti yangın bölgesine gidiyor

542 bin kişiye devletten psikolojik destek

542 bin kişiye devletten psikolojik destek

REKLAM
Türkiye’deki orman yangınlarında yeni risk

Türkiye’deki orman yangınlarında yeni risk

Aşırı talep elektrik kesintilerine neden oldu

Aşırı talep elektrik kesintilerine neden oldu

‘Yetersiz müdahale’ iddialarına bakanlıktan yanıt!

‘Yetersiz müdahale’ iddialarına bakanlıktan yanıt!

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Siyaset Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com