SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / TÜDKİYEB'de Nihat çelik güven tazeledi

TÜDKİYEB'de Nihat çelik güven tazeledi

4.10.2021 00:20: | Son Güncelleme: 04.10.2021 10:48
Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TüDKİYEB) Genel Başkanlığına Nihat çelik oybirliği ile yeniden seçildi.

TÜDKİYEB'de Nihat çelik güven tazeledi

ANKARA (İGFA) - Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliğinin 4. Olağan Genel Kurul toplantısı büyük bir katılımla şölen havasında gerçekleştirildi.

Birliğin faaliyet raporları görüşülerek ibra edildiği genel kurul, tam bir demokrasi şölenine sahne oldu. Genel kurulda; Genel Başkanlık için tek aday olan Nihat çelik, yapılan açık oylamada oybirliği ile yeniden Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı seçildi.

Genel Kurulda konuşan Başkan Nihat çelik, 5 buçuk yıllık görevi döneminde küçükbaş hayvancılığının geliştirilmesi için önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi. Yetiştiricilerin çoban sorununun çözülmesi gerektiğini ifade eden çelik, “çoban sorununu çözmeden sektörün sorununu çözmemiz mümkün değildir. Göçmen düzenlemesi kapsamında Afgan çoban çalıştırma noktasında ‘Afganlar sadece çoban olarak çalıştırılmalı’ şeklinde düzenleme yapılmalı. Yoksa çobanlık yapmak yerine başka yerlerde, marketlerde, sanayide çalışır” diye konuştu&

Gerçekleşen seçimlerde güven tazeleyen Nihat çelik başkanlığındaki Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği’nin yeni yönetimi Fettah öztürk, Bülent Oral, Abuzer Yıldırımtepe, Mehmet Akdoğan, Ali Kaysadu ve Nazmi Koşar'dan oluşurken, Ferhan Eroğlu, Necat Demirden ve Aziz Karakurt Denetleme Kuruluna seçildi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
2 + 4 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com