SON DAKİKA
Anasayfa / Ekonomi / Tüm Bürokratlar'dan KKTC temasları

Tüm Bürokratlar'dan KKTC temasları

29.08.2021 13:30 | Son Güncelleme: 29.08.2021 13:50
TüMBİFED üyeleri yavru vatan KKTC'de yatırım planlamaları ile mevcut sorunların çözümü konusunda ticari fikir alışverişlerinde bulundu.

Tüm Bürokratlar'dan KKTC temasları

Yüksel ERCAN (İGFA) - İstanbul’da seçkin iş insanları, bürokratlar ve akademisyenlerin iş birliği ile kurulan Mehmet Hüsrev başkanlığındaki Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu'nun (TÜMBİFED) Yönetim ve Danışma kurulu üyelerinden oluşan heyet, KKTC’de 27-28 Ağustos 2021 tarihinde başta Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Prof.Dr. Erhan Arıklı olmak üzere Meclis Başkanı, Dışişleri Bakanı ve bakanlarla son derece verimli görüşmeler gerçekleştirdi.Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gerçekleştirilen ziyaretlerde, heyet KKTC Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Prof. Dr.Erhan Arıklı, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu,& Meclis Başkanı Önder Sennaroğlu ve diğer bakanlar tarafından ağırlandı.Ziyaretler ile ilgili açıklama yapan TÜMBİFED başkanı Mehmet Hüsrev, başta KKTC Başbakan Yardımcısı ve devlet erkanının sıcak karşılamasına teşekkür etti. Ada'da yatırım planlamaları ile mevcut sorunların çözümü konusunda fikir alışverişinde bulunduklarını kaydeden Hüsrev, gerçekleştirilen ziyaretlerde sosyal ve kültürel çalışmaların geliştirilmesi gerektiği, spor, sanat, sağlık, gastronomi, çevre ve benzeri alanlarda karşılıklı çalışmaların yapılabileceği yönünde görüşler paylaştıklarını söyledi.

"KARşILIKLI İLİşKİLERİMİZİ SÜRDÜRECEğİZ"

TÜMBİFED Başkanı Mehmet Hüsrev, Türkiye Cumhuriyeti yönetimi, Türk halkı ve Türk iş dünyası ile öncelikli ve tercihli ilişkilerini sürdürmeye kararlı oldukları yönünde de görüşler ifade ettiklerini belirterek, "KKTC yönetiminin Türkiye’den gelecek yatırımcılara en üst düzeyde kolaylık gösterilmesi konusundaki tutumlarını da takdirle karşılıyoruz" dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
4 + 1 =Borçlar için devletle el sıkışılıyor

Borçlar için devletle el sıkışılıyor

Yüz yüze eğitim kırtasiye satışlarını arttırdı

Yüz yüze eğitim kırtasiye satışlarını arttırdı

Dünya Türk üzümünü tercih etti

Dünya Türk üzümünü tercih etti

REKLAM
HT Solar'dan Kırşehir'e GES

HT Solar'dan Kırşehir'e GES

MüSİAD Bursa'dan Safir Berry'e ziyaret

MüSİAD Bursa'dan Safir Berry'e ziyaret

Merkez Bankası'ndan 'Dijital TL' hazırlığı

Merkez Bankası'ndan 'Dijital TL' hazırlığı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com