SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / 'Türkiye'nin Mühendis Kızları'nın kapsamı genişledi

'Türkiye'nin Mühendis Kızları'nın kapsamı genişledi

1.10.2021 11:38: | Son Güncelleme: 01.10.2021 11:42
Kadınların mühendislik alanında daha fazla yer almasını amaçlayan ve SOCAR Türkiye'nin katkılarıyla kapsamı bu yıl daha da genişleyen 'Türkiye'nin Mühendis Kızları' projesine başvurular 10 Ekim'de sona erecek.

'Türkiye'nin Mühendis Kızları'nın kapsamı genişledi

İSTANBUL (İGFA) - Kadınların mühendislik alanında daha fazla yer alması ve erkek egemen sektörlerde de eşit koşullarda temsilini hedefleyen “Türkiye’nin Mühendis Kızları (TMK)” projesinin kapsamı, SOCAR Türkiye’nin katkılarıyla bu yıl daha da genişledi. üniversitelerin bilgisayar, çevre, elektrik-elektronik, endüstri, inşaat ve makine mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrencilerin kabul edildiği projeye, SOCAR Türkiye’nin sağladığı desteklerle bu sene kimya mühendisliği eğitimi alan öğrenciler de başvurabiliyor. SOCAR Türkiye’nin sunduğu imkânlarla öğrenci katılımı daha da artacak olan proje, yüz yüze eğitime başlanan yeni akademik yılda, etki alanını daha da büyüterek sürdürecek.

Mühendislik fakültelerinin ilgili bölümlerinde 1,2 ve 3. sınıflarda okuyan kız öğrencilerin yararlanabildiği projeye başvurular ise 10 Ekim’de sona eriyor. E-Bursum portalı üzerinden kayıtların sürdüğü proje hakkında detaylı bilgi için TMK web sitesi ve sosyal medya hesapları da ziyaret edilebiliyor.

SOCAR Türkiye İletişim ve Kamu İlişkileri Başkanı Mikayil Yusifov, cinsiyet eşitliğinin önündeki bariyerlerin kalkması, kadınların sosyal yaşamın her alanında daha görünür olmaları toplumlar için büyük bir kazanç olduğunu belirtti. SOCAR Türkiye olarak güçlü toplumlar yaratmada kadınların rolünü biliyor ve sosyal yaşamda kadının temsiliyetini artırmanın önemine yürekten inandıklarını kaydeden Yusifov, 'Geleceğin nitelikli mühendislerinin yetişeceği “Türkiye’nin Mühendis Kızları” projesinde yer alarak bu konudaki duyarlılığımızı bir kez daha göstermiş olduk. Gururla yer aldığımız bu anlamlı projenin, toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik farkındalığa büyük bir katkı yaptığına inanıyorum” dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
7 + 3 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com