SON DAKİKA
Anasayfa / Eğitim / Uluslararası Bilişim Hukuku Yaz Okulu başlıyor

Uluslararası Bilişim Hukuku Yaz Okulu başlıyor

8.07.2020 11:45: | Son Güncelleme: 8.07.2020 17:01:
Güncel gelişmeleri takip etmek ve çağı yakalamak isteyen hukukçular için Yeditepe üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen 3'üncü Uluslararası Bilişim Hukuku Yaz Okulu, 20-24 Temmuz tarihlerinde, online olarak gerçekleştirilecek.

Uluslararası Bilişim Hukuku Yaz Okulu başlıyor

Yeditepe üniversitesi Hukuk Fakültesi, çağın gerisinde kalmak istemeyen, güncel gelişmeleri yakından takip edip ileride daha da gelişecek bilişim hukuku alanında bilgi sahibi olmak isteyen hukukçular için Bilişim Hukuku Yaz Okulu'nun bu yıl üçüncüsünü düzenliyor.

Online olarak 20-24 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitimde katılımcılar, bilişim hukuku için teknik temeller, e-ticaret, çeşitli bilişim suçları, kişisel verilerin korunması, yapay zek?, unutulma hakkı ve bilişim hukukunda vergi problemleri gibi konularda eğitim alacak.

Yaz okulunun eğitimci kadrosu yerli ve yabancı, alanında önde gelen çok sayıda uzmandan oluşuyor. Avrupa'da kişisel verilerin korunması hukuku alanında önemli çalışmalara imza atan Leiden üniversitesi Hukuk ve Dijital Teknolojiler Merkezi Müdürü Asst. Prof. Mark Leiser, Londra üniversitesi Medya Enstitüsü öğretim üyesi Prof. Prodromos Tsiavos, Ferrara üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Marco Greggi, Yeditepe üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Hakan üzeltürk ve Prof. Dr. Mehmet Bahtiyar ile aynı üniversitenin Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Arif Ergin ve İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanı Filiz Güldiker yaz okulunun eğitimcileri arasında yer alıyor.

TüM YöNLERİYLE ELE ALINIYOR

Yaz okulunda, bilişim hukuku çeşitli konu başlıkları ile tüm yönleriyle ele alınıyor. 'Sınır ötesi Veri Akışları, Veri Koruma ve Ticaret Politikaları', 'Veri Bilimi ve İnovasyon Politikasının Hukuki Boyutları', 'Bir Anayasal Hak Olarak Unutulma Hakkı', 'Banka ve Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması Suçları', 'Ceza Muhakemesinde Sınır Aşan Dijital Veriler' ve 'Bilişim Dünyasında Vergi Hukuku Problemleri' okulun ders başlıklarından birkaçını oluşturuyor.

Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde gerçekleştirilecek eğitim Türkiye genelindeki tüm katılımcılara açık ancak kontenjanın sınırlı olması nedeniyle yaz okuluna 200 öğrenci kabul edilecek.

Programın sonunda katılımcılara sertifika verilecek.

Kaynak: DHA

YORUMLAR 0
3 + 5 =Bakan Kasapoğlu öğrencilere müjdeyi verdi

Bakan Kasapoğlu öğrencilere müjdeyi verdi

“öğretmenlerin Ek Ders ödemelerinde Karışıklık Var”

“öğretmenlerin Ek Ders ödemelerinde Karışıklık Var”

2020 Yılında 390 Bilişim öğretmeni Atandı !

2020 Yılında 390 Bilişim öğretmeni Atandı !

REKLAM
Öğretmenlik Meslek Kanunu Hayat Bulsun

Öğretmenlik Meslek Kanunu Hayat Bulsun

Türk Eğitim Sen Başkanı Geylan : “Veliler Maske, Mesafe Kurallarına Uymadı”

Türk Eğitim Sen Başkanı Geylan : “Veliler Maske, Mesafe Kurallarına Uymadı”

Öğretmenlerden Uzaktan Eğitim Uyarısı

Öğretmenlerden Uzaktan Eğitim Uyarısı

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Oyun Oyna Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790