SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / Yabancı pedallar Kayseri’de buluştu

Yabancı pedallar Kayseri’de buluştu

27.07.2021 09:12 | Son Güncelleme: 27.07.2021 09:38
Kayseri, Uluslararası Erciyes Yol Bisiklet Yarışları'na ev sahipliği yaptı, 18 ülkeden 250 sporcu hem bisiklet yarışı yaptı, hem de medeniyetler beşiği Kayseri'yi dünyaya tanıttı.

Yabancı pedallar Kayseri’de buluştu

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ORAN Kalkınma Ajansı, Velo Erciyes ve Erciyes A.ş. ile birlikte 18 ülkeden 250 bisiklet yarışçısının katıldığı 2021 yılı Uluslararası Erciyes Yol Bisikleti Yarışları'na ev sahipliği yaptı. Ağırnas'tan Develi'ye, Tomarza'dan Yahyalı'ya ve Yeşilhisar'dan Erciyes'e kadar birçok bölgeyi tanıma fırsatı yakalayan Avrupalı sporcular, Kayseri'den övgülerle bahsederek ayrıldılar.

Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım A.ş., Spor A.ş., Erciyes A.ş., Velo Erciyes, ORAN Kalkınma Ajansı'nın destek verdiği ve Temmuz ayı boyunca 8 aşamada gerçekleşen Uluslararası Erciyes Yol Bisikleti Yarışları tamamlandı.

Yarışlara, aralarında Türkiye'den bisikletçilerin de yer alacağı Amerika, Rusya, Hollanda, Belçika, Ukrayna, Belarus, Panama, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, özbekistan, Malezya, Fas, Kuveyt, İran, Irak, Güney Afrika gibi toplam 18 ülkeden 250 sporcu katıldı. Velo Erciyes 2021 yılı UCI Uluslararası Erciyes Yol Bisikleti Yarışları kapsamında sporcular toplam bin 174,9 kilometrelik parkurda pedal çevirdi.

HEM YARIşTILAR HEM DE KAYSERİ'Yİ DüNYAYA TANITTILAR

18 ülkeden gelen erkek ve kadınlardan oluşan 250 sporcu, bisiklet yarışının yanı sıra doğal, kültürel ve tarihi zenginlikleriyle Kayseri'yi tanıma fırsatı yakaladılar. Sporcular, Ağırnas'tan Develi'ye, Tomarza'dan Yahyalı'ya ve Yeşilhisar'dan Erciyes'e kadar birbirinden güzel ve tarihi doğal güzellikleri bağrında barındıran birçok bölgede yaptıkları bisiklet yarışları ile kenti yakından tanıdılar.

 

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
6 + 8 =Sakarya'da uluslararası rotalar dijitale taşınıyor

Sakarya'da uluslararası rotalar dijitale taşınıyor

Bursa Osmangazi'de Mevlana sevgisi dizelere dökülecek

Bursa Osmangazi'de Mevlana sevgisi dizelere dökülecek

Kocaeli'de deniz kirliliğine 1,2 milyon liralık ceza!

Kocaeli'de deniz kirliliğine 1,2 milyon liralık ceza!

REKLAM
 İSMEK'e 'Enstitü İstanbul' dönüşümü

İSMEK'e 'Enstitü İstanbul' dönüşümü

Bursa Uludağ'a ilk kar erken düştü

Bursa Uludağ'a ilk kar erken düştü

Bursa Büyükşehir personeline 'uzmanlık' eğitimi

Bursa Büyükşehir personeline 'uzmanlık' eğitimi


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com