SON DAKİKA
Anasayfa / Ekonomi / Ziraat Odaları’ndan yardım kampanyası

Ziraat Odaları’ndan yardım kampanyası

9.08.2021 10:45: | Son Güncelleme: 09.08.2021 12:39
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı şemsi Bayraktar, Türkiye genelindeki il ve ilçelerde hizmet veren 763 Ziraat Odasının da katılımıyla yangın afetinde zarar gören çiftçiler ve yanan alanların ağaçlandırılması için yardım kampanyası başlattıklarını açıkladı.

Ziraat Odaları’ndan yardım kampanyası

ANKARA (İGFA) - Türkiye'nin birçok bölgesinde birbiri ardına çıkan orman yangınlarıyla sarsıldığını belirten TZOB Genel Başkanı şemsi Bayraktar, zarar gören çiftçilere yardım ellerini uzatacaklarını söyledi.

Yapılacak yardım ve ağaçlandırma çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Bayraktar, 'Birliğimiz koordinasyonunda Türkiye'nin dört bir yanındaki il ve ilçelerde faaliyet gösteren 763 Ziraat Odamızın da katılımıyla yangın afetinde zarar gören çiftçilerimiz ve yanan orman alanlarının ağaçlandırılması için yardım kampanyası başlattık. Ziraat Odası Başkanlarımızın da katıldığı hasar tespit heyetleri, yangınlardan etkilenen çiftçilerimizin,?en başta hayvan varlıkları olmak üzere evleri, müştemilatları, ekili ve dikili alanları, seraları, traktörleri, tarım alet ve makinelerinin zararlarıyla ilgili tespitlerini sürdürüyorlar. Ayrıca yangının çıktığı günden?itibaren Türkiye'nin dört bir yanındaki Ziraat Odalarımız?da, yangından etkilenen bölgelerimizdeki Ziraat Odalarımız vasıtasıyla, afetten zarar gören çiftçilerimizin acil ihtiyaçlarını gidermek üzere seferber oldular. çiftçilerimizin temel ihtiyaçları ile birlikte özellikle hayvancılık yapan çiftçilerimizin hayvanları için gerekli olan yem,?saman ve ot gibi ihtiyaçlarını da karşılamaya devam ediyorlar' diye konuştu.

763 Ziraat Odamızın katılımıyla başlatılan yardım kampanyasından elde edilecek gelirle çiftçilerin yaralarını saracakların ifade eden Bayraktar, 'TZOB ve Ziraat Odalarımız olarak imk?nlarımız ölçüsünde her daim desteklerimizi sürdüreceğiz' dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
3 + 5 =Başkan Erdoğan: 'İhracatta hedefimiz büyük'

Başkan Erdoğan: 'İhracatta hedefimiz büyük'

Muğla GETOB genel kurula hazırlanıyor

Muğla GETOB genel kurula hazırlanıyor

Marmarabirlik ihracatta 7. ödülünü aldı

Marmarabirlik ihracatta 7. ödülünü aldı

REKLAM
Ermaksan'dan ABD'de gövde gösterisi

Ermaksan'dan ABD'de gövde gösterisi

BDDK'dan tüketici kredilerine 'vade' ayarı

BDDK'dan tüketici kredilerine 'vade' ayarı

Üreticilere destek ödemeleri yatırılıyor

Üreticilere destek ödemeleri yatırılıyor


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com